DEEN
mobile tr search tr PL
tel. +48 18 267 41 89, e-mail: biuro@tatrahouse.com.pl
banner

Technologia produkcji

Domy produkowane są z płazów drewnianych świerkowych o grubości lite: 60mm, 70mm, 95mm, oraz klejone: 110mm, 140mm, 160mm, 180mm, 200mm oraz 240mm. Drewno użyte do produkcji domów, jest zakupione w skandynawii. Jest to świerk o wilgotności 16%. Ściany domów całorocznych są izolowane wełną mineralną gr. 15cm i wykończone od wewnątrz boazerią świerkową lub płytami OSB + regips.


Firma Tatra – House LTD  zajmuje się również eksportem domów na teren całej Europy.
Proces produkcji domu rozpoczyna się od podpisania umowy z inwestorem, kolejnym krokiem jest wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę, następnie wykonuje się plany robocze montażowe oraz specyfikację wysyłkową, na jej podstawie pracownicy biura zlecają na produkcji wykonanie poszczególnych elementów oraz zamawiają materiały kooperacyjne w hurtowniach i zakładach produkcyjnych. Gdy wszystkie pozycje ze specyfikacji są przygotowane zamawia się transport samochodami ciężarowymi oraz deleguje się pracowników na budowę. Po dostarczeniu materiałów rozpoczyna się montaż domu. Po zakończeniu montażu zostaje podpisany protokół odbioru końcowego.
ETAPY PRODUKCJI ELEMENTÓW DOMU:
Wydział produkcji elementów drewnianych zajmuje się przygotowaniem elementów ścian z płazów. Dostarczona kantówka szwedzka w pierwszej kolejności jest przygotowywana do frezowania poprzez klejenie z długości na mikrowczepy oraz z płaszczyzny warstwowo na prasach hydraulicznych wg. specyfikacji. Następnie kantówka trafia pod strugarkę czterostronną gdzie nadaje się jej kształt płaza na 2 piórowpusty. Tak przygotowany materiał przewożony jest pod maszynę, która wycina elementy ścian, belek stropowych i więźby dachowej ,wg. pliku dostarczonego od projektanta.
 
Po wycięciu elementy chowane (niewidoczne po zmontowaniu np. więźba itp.) są przewożone do impregnacji pod wannę, w której zostają zanurzone w środku impregnującym.(przeciw grzybom oraz owadom). Na wydziale produkcji elementów drewnianych zostały także wyprodukowane, boazeria na obicie ścian wewnętrznych, podbitki dachowe, podłogi, legary, konstrukcje drewniane, łaty i kontrłaty, listwy wykończeniowe, szpalety, schody,listwy pod tragażowe, ćwierćwałki, kątowniki, listwy podrynnowe, koronki drewniane. Kantówka na podłogę oraz boazerię jest dodatkowo dosuszona w suszarni do 11% wilgotności.
 
Na wydziale stolarni zostaje produkowana  stolarka do zamówionych domów. Stolarka zewnętrzna jest produkowana z  klejonki sosnowej. Elementy kwater oraz futryn, są wyfrezowane na wymiary zgodne z zestawieniem stolarki okiennej i drzwiowej,  w projekcie budowlanym, następnie elementy klei się na połączeniach czopowych, klejem stolarskimi sciska prasami do czasu wyschnięcia. Kolejnym etapem jest pomalowanie stolarki lakierami wodnymi do drewna. Po wyschnięciu lakieru do okien, montuje się szyby zespolone 4/18/4 z ramką wypełnione argonem. Kolejnym etapem produkcji okien jest montaż okuć obwiedniowych otwieralno uchylnych, zawiasów oraz montaż uszczelek i klamek. Gotowa stolarka jest zabezpieczona przed zakurzeniem i zniszczeniem poprzez owinięcie folią. Następnie stolarkę układa się na magazynie i tam czeka na dzień wysyłki. Firma Tatra-House produkuje także drzwi wewnętrzne wykonywane z kantówki świerkowej litej obklejanej obłogą.

ETAPY BUDOWY DOMU:
 1. Załadunek materiałów wg. specyfikacji wysyłkowej na samochód ciężarowy który przetransportuje elementy domu na plac budowy.
 2. Przetransportowanie oraz rozładunek materiałów na placu budowy.
 3. Paczki z elementami są ściągane z naczepy samochodu ciężarowego za pomocą wózka widłowego. Następnie układane na placu budowy wokół fundamentu w odpowiedniej kolejności tak aby ułatwić montaż oraz zabezpieczenie składowanych materiałów przed zamoknięciem.
 4. -Segregacja pierwszych elementów, założenie izolacji poziomej pod pierwszy bal, układanie pierwszych elementów ścian, mocowanie pierwszych płazów do płyty fundamentowej, za pomocą kątowników metalowych i kotw do betonu oraz wkrętów do drewna. Każdy płaz posiada po dwa pióro wpusty, co zapobiega powstawaniu szpar pomiędzy poszczególnymi elementami ściany.
 5. Następnym etapem jest montaż stropu drewnianego nad parterem, zamontowanie podciągu oraz belek stropowych, układanie kolejnych elementów ścianki kolankowej na poddaszu oraz założenie prętów do skręcania domu na rogach budynku. Pręty są zamontowane w celu dokręcenienia płazów w późniejszym okresie użytkowania domu ,gdyż dom drewniany pracuje i płazy „siadają”.
 6. Rozpoczęcie montażu więźby dachowej, przykręcanie krokwi. Zamontowanie płazów ścian szczytowych.
 7. Przybijanie na krokwiach zadaszenia podbitki drewnianej, foliowanie połaci dachowych membramą wysoko paroprzepuszczalną.
 8. Montaż łat dachowych na całej połaci oraz desek szczytowych tzw. koronek oraz desek okapowych tzw. pasów podrynnowych jako wykończenie dachu wkoło. Następnie przygotowanie do pokrycia dachowego poprzez montaż obróbek blacharskich podrynnowych, koryt i obróbka komina.
 9. Montaż sufitu na belkach stropowych, montaż folii paroprzepuszczalnej w środku budynku po obrysie ścian zewnętrznych budynku, następnie rozpoczyna się montaż konstrukcji szkieletowej pod izolację ścian zewnętrznych wełną mineralną gr. 15 cm. Po wykonaniu instalacji elektrycznej, wod-kan i zamontowaniu wełny mineralnej oraz folii na koniec ściany wykańcza się boazerią drewnianą gr. 18mm poziomo lub płytami OSB + regips.
 10. Montaż stolarki okiennej i drzwiowej wraz z opaskami i szpaletami.
 11. Montaż legarów podłogowych, izolacja podłóg wełną minearlną 10cm oraz montaż podłóg świerkowych gr. 28mm.
 12. Montaż pokrycia dachowego (blachodachówka), oraz rynien dachowych.
 13. Montaż ścianek działowych poddasza z legarów, izoalcja wełną mineralną i wykończenie ścianek boazerią lub płytami OSB + regips.
 14. Montaż drzwi wewnętrznych.
 15. Montaż listw wykończeniowych.
 16. Odbiór końcowy.
 

Galeria zdjęć

rzetelna firma
wyprodukowano w polsce
mlbiuro@tatrahouse.com.pl

Wyślij wiadomość

Skontaktuj się z nami


TATRA HOUSE LTD
ul. Przemysłowa 1A, 34-240 Jordanów
Polska, małopolskie
+48 (18) 267 52 72
+48 501 095 399